Komentarze

zaspa 08. stycznia 2009 22:05:00
linkologia.pl spis.pl

Za oknem zawiało, zasypało, od śniegu aż porobiły się białe noce i po zachodzie słońca znacznie lepiej się czyta niż śpi. Z zadowoleniem zauważyłam, że  w tym roku przyjęto jakąś nową metodę odśnieżania i nie ma prawie gór lodu i śniegu przy drogach i chodnikach. Inna sprawa, że tak bardzo to znowu nie napadło. W każdym razie, żeby zimowej tradycji stało się zadość,  zorganizowałam sobie własna zaspę. Książkową oczywiście, no bo jak zaspa indywidualna to niech będzie i oryginalna:

Do jej usypania posłużyły mi tytuły: 

Woody Allen, Rozmawia Eric Lax - na miłość nie ma lekarstwa, a Woodiego darzę tym uczuciem już od kilkunastu lat i zawsze mi go mało.

Nocny Pociąg do Lizbony Pascal Mercier - już myślałam, że nie zdobędę tej książki! Najpierw było fiasko z Merlinem, potem dwukrotna odmowa empiku. Wreszcie udało się za czwartym razem! Mam nadzieję, że nie będę żałowała moich wysiłków.

Sens Nocy. Spowiedź. Michael Cox – koło tej książki chodziłam ponad rok. Wreszcie nadarzyła się okazja rabatu i zakupiłam ten spory kawałek tajemnic wiktoriańskiego Londynu.

Ruski Miesiąc Dmitrij Strelnikow - znalazłam pod choinką. Rosjanin w Warszawie, prawosławny wśród katolików. Chyba będzie nieźle. 

Ogrody Kensington Rodrigo Fresan - Piotruś Pan w psychodelicznych latach 60 tych? Nie mogłam się oprzeć.

Pod Przechytrzonym Lisem Martha Grimes - przyznaję, że uwiódł mnie nie tyle inspektor Jury, co jego znajomy już- nie-lord Melrose Plant. Bardzo się cieszę na kolejną randkę.   

Sto Odcieni Bieli Preethi Nair- odrobina orientu  w czasie zimy.

Demony Dobrego Dextera Jeff Lindsay-  zachwalana przez wszystkich, a mimo to obecna w bibliotece.

Lala Jacek Dehnel- wreszcie jakiś polski autor.

Dom Balthusa David Brooks - malarze to dla mnie zawsze niezmiernie kuszący temat. 

Księżycowy Pałac Paul Auster - z Paulem Austerem bywa różnie, ale dam mu jeszcze jedną szansę

Samotność Christopher Isherwood - taki pisarz i taki temat? To nie może być pomyłka! I faktycznie nie jest, bo właśnie czytam z wielkim smakiem.    

Namiętność Jeanette Winterson -  kiedyś, po przeczytaniu „Oranges are not the only fruit” obiecałam sobie, ze jeszcze wrócę do tej autorki. No i dotrzymuje słowa.

 

 

sample term papers
26. stycznia 2014 00:21:50, http://supreme-essay.com
Your theme is really useful. I will probably select the writing service to buy essay paper (supreme-essay.com) or custom written essay, because it is the useful information.
writing service uk
22. stycznia 2014 02:25:12, http://supremeessays.co.uk
Click up here supremeessays.co.uk if you would like to buy essay uk.
here
13. lipca 2011 22:38:27, http://www.exclusivepapers.com
Do you feel like you have got not enough time to create high quality papers? Are you not professional in academic papers writing? You can avoid these complications if get custom essay at our website . Furthermore, we usually provide great free issues.
custom papers
05. lipca 2011 07:23:34, http://www.supremeessays.com
great that someone has ultimately developed a self empowerment plan of action that is extensively good and, yet, simple, joy, and affordable. They could get buy term papers support
manual article submission
30. czerwca 2011 12:59:58, http://www.4submission.com
If you're taking a look further at sales increasing, you should contact the article submission site , which will do all kinds of traffic optimization work.
NewtonBECKY31
13. czerwca 2011 21:51:48, http://www.bestfinance-blog.com
 
be.el
09. lutego 2009 20:59:25, http://brulionbeel.blox.pl/html
Sto odcieni bieli- cudowna książka:)
peek-a-boo
20. stycznia 2009 21:31:58,
judytta: spróbuje jak bedzie z ksiazką, seriałe ogladam niezbyt często, zbyt wiele czasu to pochłania.
Judytta
20. stycznia 2009 14:49:58,
"Demony dobrego Dextera" czytałam ale serial wg. mnie jest znacznie lepszy, cóż jestem wielką fanką własnie serialowego Dextera.

peek-a-boo
13. stycznia 2009 20:17:23,
zosik: tez sie zastanawiam jak z "Lalą" będzie. A ten Balthus to chyba występuje jedynie w tytule książki, przynajmniej tak wynika z opisu na okładce. Tak czy siak, wyglądało to interesująco;)
zosik
13. stycznia 2009 13:25:44, http://lekturki.com
Piękna zaspa. Ach! Tyle pokus, tyle smaczków. Bardzo jestem ciekawa czy "Lala" Ci się spodoba :) I powiem jeszcze tylko, że uwielbiam obrazy Balthusa, więc chętnie dowiem się co to za książeczka.
peek-a-boo
09. stycznia 2009 22:14:44,
nauczycielka: a wiesz, ze "Ruski Miesiąc" to była dla mnie kompletna niespodzianka, bo nigdy wcześniej o tej książce nie słyszałam?
Będziemy tego Cox'a razem czytac, choc znając Ciebie (i siebie), pewnie zrobisz to znacznie wcześniej;)
prowincjonalnanauczycielka
"Ruski miesiąc" też bym chętnie przeczytała. Cox leży i u mnie na biurku:)

Śliczna zaspa:)